سفارش سریع

موسسه ایده پردازان ره جوی شریف (دکترین)

موسسه دکترین انجام مقاله
هفت نکته طلایی برای انتخاب موضوع پایان نامه ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
هفت نکته طلایی برای انتخاب موضوع پایان نامه

مشاوره انجام پایان نامه و انجام مقاله دکترین

هفت نکته طلایی برای انتخاب موضوع پایان نامه

انتخاب موضوع برای پایان نامه (یا پروژه تحقیقاتی سال آخر) ممکن است بسیار دشوار به نظر برسد. پایان نامه شما پروژه مهمی است که می تواند اعتبار زیادی به شما ببخشد. بنابراین مهم است که عاقلانه موضوع خود را انتخاب کنید.

آیا شما دانشجویی هستید که سعی می کنید ایده های خود را ب محدود کنید؟ یا برای آینده برنامه ریزی می کنید؟ فراموش نکنید در هر کجا هستید ، نکات مهم ما را برای انتخاب موضوع مناسب برای خود بیابید ... برای مثال حتی در سفر

 

1. موضوعی را که برای شما جالب است انتخاب کنید

پایان نامه یا پروژه تحقیقاتی شما هفته ها و ماه ها به طول می انجامد. بنابراین ، انتخاب موضوعی که برای شما جالب باشد بسیار مهم است. ممکن است موضوعی پیدا کنید که در حرفه شما مهم باشد؟ یا شاید شما از موضوعی در حوزه دیگرالهام بگیرید؟ در هر صورت ، به ما اعتماد کنید اگر اشتیاق زیادی به حوزه موضوع داشته باشید حفظ انگیزه شما برای پایان نامه بسیار آسان تر خواهد بود.
انتخاب موضوعی که ممکن است برای آینده شغلی شما نیز مفید باشد ، چیزی است که ما به طور قطع توصیه می کننم. این به شما کمک می کند درک بیشتری از یک حوزه کسب و کار خود داشته باشید و همچنین در هنگام نوشتن درخواست نامه های شغل آینده به شما قدرت بیشتری می بخشد.

2. چیز متفاوتی را انتخاب کنید

مهم است که یک موضوع منحصر به فرد برای پروژه یا پایان نامه خود انتخاب کنید تا اطمینان حاصل کنید که فرصت انجام تحقیقات خود و نتیجه گیری خود را دارید. یافتن یک منطقه تحقیقاتی کاملاً منحصر به فرد به ندرت امکان پذیر است ، اما شاید بتوانید از زاویه دیگری به یک حوزه علمی مه قبلاً تحقیق شده نزدیک شوید؟ یا شاید بتوانید از موضوعی کوچکتر که قبلاً با تحقیق اشباع نشده است ، ایده ای منحصر به فرد بسازید.

 

3. موضوع خیلی کلی نباشد

یک پایان نامه یا یک پروژه تحقیقاتی باید یک کار آکادمیک و فشرده باشد. هر جمله باید به ساخت تحقیق یا استدلال کمک کند و قسمت کلی باید از ساختار مشخصی پیروی کند. انتخاب ایده ای که بیش از حد گسترده باشد ، ممکن است بررسی کامل موضوع در تعداد صفحات استاندارد و پایان نامه را غیرممکن کند و نتیجه گیری مختصر را بسیار دشوار کند.

 

4. خیلی خاص نباشد

در حالی که استاد راهنما شما را به موجز بودن تشویق می کند ، اما پایان نامه شما هنوز باید تعداد کلمات و صفحات مورد نیاز را برآورده کند. تمرکز روی یک موضوع خیلی کوچک یا اخص به معنای این است که شما مجبور خواهید بود بحث های خود را گسترش دهید و نتیجه گیری های کاملاً مفصلی انجام دهید. به همین ترتیب ، هنگام نوشتن پیشنهاد خود ، اطمینان حاصل کنید که سوالی را انتخاب نکرده اید که بتواند با "بله" یا "نه" ساده به آن پاسخ دهد.

 

5. تحقیق کنید!

تحقیق درباره موضوع خود احتمالاً بهترین کاری است که می توانید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که موضوع مناسب خود را انتخاب کرده اید یا خیر. قبل از اینکه بخواهید پیشنهاد خود را برای تحقیق در مورد موضوع مورد علاقه خود ارائه دهید ، در مورد منابع موجود در آن زمینه تحقیق کنید. احتمالاً به سرعت خواهید فهمید که آیا منابع کافی برای موضوع شما وجود دارد که به شما امکان دهد ایده های خود را گسترش دهید و یا آنها را پشتیبانی کنید یا خیر.

 

6. مضوعتان عینی باشد

در اوایل تحقیق علاقه مند شدن به یک موضوع آسان است ، و شما را نسبت به تمام نقاط ضعف آن نابینا می کند. بنابراین ، مهم است که در مورد سختی و دامنه ایده خود واقع بین باشید. سعی کنید پا را فرا تر از دیدگاه خود بگذارید و آن را از دید یک فرد خارجی تجزیه و تحلیل کنید تا مطمئن شوید که ایده ضعیفی ندارید. تا زمانی که برنامه خود تنظیم کرده اید از دست نرود، و وقت کافی برای یافتن موضوع دیگر داشته باشید.

7. از استاد راهنمای خود راهنمایی بخواهید

استاد راهنما بهترین مشاور شما در طول مراحل نوشتن پایان نامه شما است. آنها برای کمک به شما در مورد هر سوالی ،  کنار شما هستند. هنگامی که ایده ای برای پایان نامه یا پروژه خود دارید و تحقیقات مقدماتی را خود انجام داده اید ، مدتی را برای مکالمه با استاد راهنما تعیین کنید تا از آنها راهنمایی بخواهید. استاد شما سالها تجربه راهنمایی سایر دانشجویان در مورد انتخاب موضوع را دارد ، بنابراین می تواند توصیه های بسیار خوبی به شما بدهد.
در آخر نیز میتوانید در صورت نیاز به مشاوره برای انتخاب موضوع پایان نامه با موسسه دکترین تماس حاصل فرمایید.

 
ارسال سفارش انجام پروژه

مقالات مرتبط
هفت نکته طلایی برای انتخاب موضوع پایان نامه
هفت نکته طلایی برای انتخاب موضوع پایان نامه. انتخاب موضوع برای پایان نامه (یا پروژه تحقیقا ...
چطور برای جلسه دفاع از رساله دکتری آماده شویم؟
چطور برای جلسه دفاع از رساله دکتری آماده شویم؟ ...
بایدها و نبایدهای جلسه مصاحبه دکتری
بایدها و نبایدهای جلسه مصاحبه دکتری   ...
روش های انتخاب موضوع پایان نامه
روش های انتخاب موضوع پایان نامه. انتخاب موضوع پایان نامه یکی از دغدغه های مهم دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی است. ...
چطور برای جلسه آنلاین دفاع از پایان نامه آماده شویم؟
چطور برای جلسه آنلاین دفاع از پایان نامه آماده شویم؟ آموزش دفاع آنلاین پایان نامه برای دانشجویان در این روزها امری کا ...
شيوه هاي آموزشي در مقطع دكتري
شيوه هاي آموزشي در مقطع دكتري  ...
شناسایی منابع معتبر تحقیق
شناسایی منابع معتبر تحقیق   ...
واژه ها و عبارتهایی که نباید آنها را در نگارش پایان نامه و یا مقاله بکار برد
واژه ها و عبارتهایی که نباید آنها را در نگارش پایان نامه و یا مقاله بکار برد ...
تحلیل گفتمان چیست؟
تحلیل گفتمان چیست؟  ...
ویژگی های اصلی و ضروری یک بحث خوب کدامند؟
ویژگی های اصلی و ضروری یک بحث خوب کدامند؟ ...
© 2021 کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه ایده پردازان ره جوی شریف (دکترین) می‌باشد