سفارش سریع

چاپ کتاب و پذیرش مقاله

چگونه برای مقاله خود پذیرش بگیریم؟ ۱۳۹۹/۰۸/۱۵
چگونه برای مقاله خود پذیرش بگیریم؟

مشاوره انجام پایان نامه و انجام مقاله دکترین

چگونه برای مقاله خود پذیرش بگیریم؟

اخذ پذیرش برای مقالات علمی، امری دشوار می باشد، به ویژه زمانی که دانشجویان برای کامل کردن نمره پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد یا اخذ مجوز رساله دکتری در این مقطع به آن نیاز دارند. مجلات علمی در پذیرش مقالات بسیار سخت گیرانه عمل می کنند و رقابت برای اخذ پذیرش مقالات علمی میان دانشجویان و پژوهشگران بسیار فشرده می باشد. بسیاری از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد فکر می کنند که اخذ پذیرش مقالات برای چاپ در مجلات کاری نزدیک به غیر ممکن است و نرخ بالای رد مقالات مجلات معتبر علمی، عامل اصلی کاهش انگیزه دانشجویان جهت چاپ مقالات خود می باشد. برای پذیرش مقالات در مجلات علمی نیاز به ترفند خاصی نیست، ولی راه های زیادی برای افزایش احتمال پذیرش مقالات وجود دارد. این نوشتار به بررسی راهکارهای افزایش احتمال پذیرش مقالات پرداخته است. همچنین برای مشاوره در زمینه نگارش، پذیرش و چاپ مقالات می توانید با موسسه ایده پردازان ره جوی شریف (دکترین) تماس حاصل کنید.

به خودتان زمان کافی اختصاص دهید

دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، افرادی پرمشغله می باشند و در حین وجود مسئولیت های زیادی که دارند، می بایست به امر نگارش مقالات و چاپ آنها در مجلات بپردازند. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که ممکن است دانشجویان مرتکب گردند، عدم اختصاص زمان کافی برای خودشان می باشد. نگارش بی وقفه تعداد زیادی مقاله وسوسه برانگیز جلوه می کند، ولی می بایست در نظر داشته باشید که نگارش مقالات برای چاپ در مجلات علمی با نگارش مقالات کلاسی بسیار متفاوت می باشد. شما می بایست با دقت برنامه ریزی نمایید، آگاهانه بنویسید و زمانی را برای اصلاح و ویرایش مقاله در نظر بگیرید. به هیچ وجه سعی نکنید که همه کارها را با هم انجام دهید. شما معمولا برای اخذ پذیرش و چاپ مقالات خود به اندازه کافی زمان در اختیار دارید، از این رو، برای انتخاب موضوع پژوهش، برنامه ریزی برای تحقیق، مطالعه، نگارش و اصلاح و ویرایش از این زمان به درستی استفاده کنید.

از دیگران کمک بخواهید

معمولا دانشجویان در فرآیند نگارش، پذیرش و چاپ مقالات خود، احساس تنهایی می کنند. شما می توانید در این فرآیند از اساتید، همکاران و دوستان خود که این مسیر را طی کرده اند، کمک بخواهید. مطمئنا از میان این افراد، می توانید اشخاصی را بیابید که شما را صادقانه در این مسیر همراهی می کنند. در ضمن برای موفقیت در این فرآیند می توانید با موسسه ایده پردازان ره جوی شریف (دکترین) تماس حاصل کنید.

مجله مناسب را انتخاب کنید

مطمئنا همه افراد می خواهند مقالات خود را در معتبرترین مجلات علمی به چاپ برسانند، ولی برای چاپ اولین مقالات، این نوع مجلات بهترین گزینه به شمار نمی روند. به جای فکر کردن به چاپ مقالات خود در این مجلات، سعی نمایید که مجلاتی را بیابید که حوزه مطالعاتی آنها با حوزه مطالعاتی پایان نامه یا رساله شما مطابقت داشته باشد. مجلات با اعتبار کمتر اغلب اوقات، مقالات استخراج شده از پایان نامه و رساله را به راحتی مورد پذیرش قرار می دهند و به همین دلیل برای چاپ مقالات خود می توانید بر روی این مجلات حساب نمایید. 

از دستورالعمل های مجلات تبعیت نمایید

یکی دیگر از اشتباهاتی که دانشجویان هنگام ارسال مقالات خود به مجلات مرتکب می شوند، بی اعتنایی به دستورالعمل های مجلات می باشد. هنگام انتخاب مجله، دقت کافی داشته باشید و تمامی صفحات وبسایت مجلات (به ویژه صفحاتی که مربوط به نویسندگان می باشند) را مطالعه نمایید. سردبیران همواره تعداد زیادی مقاله دریافت می نمایند و برای این که در انتخاب مقالات با دشواری مواجه نگردند، ابتدا مقالاتی را بر می گزینند که دستورالعمل های مجله را رعایت نموده باشند. 

نظرات داوران را بپذیرید

پس از بررسی اولیه مقالات توسط سردبیران و حصول اطمینان از رعایت دستورالعمل های مجلات، مقالات وارد فرآیند داوری همتا می گردند. پس از طی این فرآیند، سردبیران مقالات را برای اصلاح به نویسندگان باز می گردانند. این فرآیند دقیقا مانند فرآیند انجام پایان نامه می باشد که در آن دانشجویان پس از ارسال پایان نامه به استاد راهنما، بازخورد او را نسبت به کار خود دریافت می نمایند و پس از آن ایرادات وارد شده به پایان نامه توسط استاد راهنما را رفع می کنند. شاید نیاز باشد تا برخی از بخش های مقاله خود را برجسته تر سازید یا بر روی برخی دیگر از بخش های مقاله خود کمتر تمرکز نمایید. شاید هم باید کیفیت منابع استفاده شده در مقاله خود را بالا ببرید. این نظرات عالی هستند و به جای جبهه گرفتن در مقابل آنها بهتر است، آنها را به عنوان یک چراغ راهنما مقابل خود لحاظ نمایید.

مقاله خود را دوباره ارسال کنید

به هیچ وجه فکر نکنید که اصلاح مقاله و ارسال مجدد آن به مجله به معنی رد مقاله می باشد. خیلی از اوقات، دانشجویان هنگام دریافت بازخورد از مجلات و مشاهده نظرات داوران، از اصلاح مقاله ناامید گردیده و آن را دوباره برای مجلات ارسال نمی کنند. به یاد داشته باشید که اصلاح مقالات بخشی تقریبا جدانشدنی از فرآیند پذیرش و چاپ مقالات به شمار می رود. مجلات علمی این سیستم را طراحی نموده اند تا برای نیل به دانش صحیح و اشاعه آن، نویسندگان را به چالش بکشند. از نظرات داوران و پیشنهادات آنها به منظور بهبود و اصلاح پژوهش خود استفاده نمایید. به یاد داشته باشید که تا زمانی که مجلات از نویسندگان می خواهند که مقالاتشان را اصلاح نمایند، به تحقیق آنها علاقمند هستند.

صبور باشید

اخذ پذیرش و چاپ مقالات در مجلات علمی به زمان نیاز دارد و طبق آمار موجود تنها تعداد کمی از دانشجویان هستند که در اولین تلاش خود برای پذیرش و چاپ مقالاتشان موفق می گردند. رد مقاله، تجربه ای هولناک به شمار می رود به خصوص زمانی که برای نگارش آن تلاش زیادی نموده باشد. با این حال هیچ گاه ناامید نشود و برای پذیرش و چاپ مقاله خود دوباره و دوباره سعی نمایید. البته مربوط به زمانی است که خودتان بخواهید شخصا به پذیرش و چاپ مقالات خود اقدام نمایید. موسسه ایده پردازان ره جوی شریف (دکترین) با نزدیک به ده سال سابقه در پذیرش و چاپ مقالات دانشجویان و پژوهشگران مفتخر است که می تواند فرآیند نگارش، پذیرش و چاپ مقالات دانشجویان و پژوهشگران را بسیار کوتاه نموده و پذیرش مقالات را به صورت تضمینی از مجلات معتبر دریافت نماید. از این رو برای مشاوره در زمینه نگارش، پذیرش و چاپ مقالات خود می توانید با موسسه ایده پردازان ره جوی شریف (دکترین) تماس حاصل کنید.
 

 ارسال سفارش استخراج مقاله

اخبار مرتبط
آموزش انجام پایان نامه با روش تحقیق همبستگی
آموزش انجام پایان نامه با روش تحقیق همبستگی ...
چگونه برای مقاله خود پذیرش بگیریم؟
چگونه برای مقاله خود پذیرش بگیریم؟ اخذ پذیرش برای مقالات علمی، امری دشوار می باشد، به ویژه زمانی که دانشجویان ...
چالش های فرآیند داوری برای نویسندگان مقالات
چالش های فرآیند داوری برای نویسندگان مقالات. گاهی اوقات برای ارسال مقاله به مجلات معتبر علمی و فرآیند داوری همتا باید ...
آموزش انجام پایان نامه ارشد علوم تربیتی
آموزش انجام پایان نامه ارشد علوم تربیتی.    ...
آموزش انجام مقاله کنفرانسی
آموزش انجام مقاله کنفرانسی. مقاله کنفرانسی به مقالاتی اشاره دارد که با هدف پذیرش در کنفرانس نگارش می یابند. ...
نکته ای کوتاه درباره شیوه بیان زمینه تحقیق
نکته ای کوتاه درباره شیوه بیان زمینه تحقیق ...
منابع و پایگاه های مهم دریافت مقالات انگلیسی
منابع و پایگاه های مهم دریافت مقالات انگلیسی ...
© 2021