سفارش سریع

چاپ کتاب و پذیرش مقاله

پذیرش مقاله
پذیرش مقاله

انواع مختلفی مجله با نمایه های متفاوت وجود دارد که ما بسته به نوع مقاله و کیفیت مقاله و مدت زمانی که داریم یکی از این نمایه ها را انتخاب کرده و مقاله  مورد نظر را سابمیت می کنیم در اینجا ذکر این نکته ضروری است که یک مجله به طور هم زمان می تواند توسط چند پایگاه نمایه شود. در این قسمت تعدادی از مطرح ترین و شناخته شده ترین پایگاه ها بیان می شوند. باشد در جهت اهداف علمی و پیشرفت علمی شما دانشجویان گرامی گامی موثر برداشته باشیم:
پایگاه های علمی تامسون رویترز
در سالهای دور تعداد جوایز نوبل، تعداد پژوهشگران استناد شده و تعداد مقالات چاپ شده در مجلاتی از قبیل نیچر و ساینس معیارهای ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه ها بوده اند. در سالهای اخیر معیار دیگری
به نام ISI نیز در محافل علمی مطرح شده است .ISI نشانه اختصاری موسسه اطلاعات علمی است که مهمترین و معتبرترین نمایه برای مجلات علمی به شمار می آید. ISI در سال 1962 توسط اوگن گارفیلد پایه ریزی شد و در سال 1992 در اختیار شرکت چند  ملیتی تامسون رویترز قرار گرفت. یکی از زیر مجموعه های این شرکت WOS است که نمایه ISI را، پس از بررسی های لازم، به مجلات علمی واجدالشرایط تخصیص می دهد. در WOS دو نوع مجله وجود دارد، اول مجلاتی که دارای ضریب تاثیر بوده و به JCR معروفند. دوم مجلاتی که بدون ضریب تاثیر هستند و ISI LISTED  نام دارند. مجلات JCR  از مجلات ISI LISTED معتبرتر هستند. همچنین یک مجله می تواند به دلیل کاهش بار علمی ان از لیست مقالات اون نمایه کنار گذاشته شود. برای اطمینان از نمایه بودن یک مجله در ISI  می توانید به ادرس اینترنتی زیر مراجعه کنید:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/nlmcatalog/


PubMed
PubMed  یک موتور جستجوی قدرتمند برای موضوعات حوزه پزشکی و زیست شناسی است که تحت نام پایگاه MedLine  فعالیت می کند. کتابخانه دارویی ایالات متحده آمریکا (NLM ) و مؤسسات ملی سلامت از این پایگاه داده برای بازیابی اطلاعات استفاده می کنند.  پابمد برای اولین بار در سال 1996 به طور رسمی شروع به فعالیت کرده است و داده هایش را به طور رایگان در اختیار جهانیان قرار می دهد. برای اطمینان از نمایه بودن یک مجله در PubMed می توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنید:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/nlmcatalog/

پایگاه علمی اسکوپوس(Scopus)

مؤسسه اسکوپوس یک پایگاه استنادی بسیار معتبر است که اطلاعات کتاب شناختی حدود 22000 حوزه علمی را تحت پوشش خود دارد. هم اکنون این پایگاه حدود 20000 مجله معتبر را نمایه کرده است. مالک اصلی این پایگاه الزویر است داده هایش از طریق اشتراک گذاری آنلاین در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. برای اطمینان از نمایه بودن یک مجله در اسکوپوس می توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنید:
https://www.scimagojr.com/journalsearch.php

مرکز استنادی علوم جهان اسلام (ISC

این مرکز در سال 1383 شمسی با هدف ارزیابی مجلات علمی کشورهای اسلامی تأسیس شد. مرکز مذکور علاوه بر مجلات داخلی، مجلات بین المللی متقاضی را نیز مورد ارزیابی قرار داده و ضریب تأثیر جداگانه ای به مجلات تخصیص می دهد. به بیانی ساده می توان گفت ISCهمان نمونه ایرانی ISI است که اکنون حدود 57 کشور اسلامی در آن عضو هستند ضمن آن که علاوه بر ارزیابی مجلات انگلیسی قادر به ارزیابی مجلات فارسی و عربی نیز است. برای اطمینان از نمایه بودن یک مجله در ISC می توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنید:
http://mjl.isc.gov.ir/Default.aspx?lan=en
5_ مجلات علمی ـ پژوهشی  
علمی ـ پژوهشی نمایه ای است که از طرف کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور به مجلات واجدالشرایط علمی داخلی اعطا می شود. مجلاتی می توانند نامزد دریافت این نمایه شوند که از دو ویژگی اصالت و ابداع برخوردار باشند. نتایج و خروجیهای مجلات علمی ـ پژوهشی حاصل مطالعات نظام مند بوده که منجر به پیش برد مرزهای علم و فناوری می شوند.
6- مجلات علمی ـ ترویجی
علمی ـ ترویجی نیز نمایه ای است که از طرف کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور به مجلات واجدالشرایط اعطا می شود. هدف این مجلات اشاعه و نشر یافته های علمی به بیان ساده تر و ارتقای سطح دانش خوانندگان است.
لازم به ذکر است علاوه بر مجلات معتبر و نمایه دار بالا مجلاتی تحت عنوان «مجموعه مقالات همایش « نیز به چاپ می رسند که نسبت به مجلات فوق الذکر از ارزش و اعتبار کمتری برخوردارند. سایر نمایه های معتبر دیگر عبارتند ازEmerald ,WHO ،EBSCO ،Magiran ،SID ،DOAJ ،ProQuest و.....

اگر بدنبال موسسه پژوهشی هستید که در انجام مقاله دانشجویی و  مشاوره پایان نامه  با بهترین کیفیت و مبلغ پایین  و با بهترین اساتید دانشگاه های تهران و دانشگاه های  سراسری در خدمت شما دانشجویان گرامی در سرتاسر نقاط کشور باشد می بایست موسسه معتبری را پیدا کنید . موسسه دکترین بهترین موسسه انجام مقاله و مشاوره پایان نامه و انجام تحقیق دانشجویی  با ثبت مجوز رسمی همواره در کنار شما خدمات مشاوره ای انجام مقاله و انجام تحقیق در رشته های مهندسی ، علوم پایه ، علوم انسانی ، حسابداری ، مدیریت ، مکانیک ، عمران ، معماری ، صنایع ، شیمی ، برق ، هنر ، روانشناسی و… عرضه می کند . موسسه دکترین تمام این خدمات را همراه با جلسات آموزشی حضوری و انلاین ارایه می دهد و در زمینه آموزش به دانشجویان گرامی  همواره کوشا خواهد بود تا با نحوه انجام مقاله و  تحقیق کارشناسی ،ارشد ، دکتری و نرم افزارهای آماری  آشنا شوند .


خدمات مرتبط
معرفی موتور جستجوی علوم پزشکی(پابمد PubMed)
معرفی موتور جستجوی علوم پزشکی(پابمد PubMed).  پابمد (PubMed)، یک موتور جستجوی علمی اس ...
نحوه مطالعه سریع مقالات علمی
نحوه مطالعه سریع مقالات علمی اگر به منظور نگارش پایان نامه و مقاله به تازگی فرآیند جستجو و مطالعه ادبیات تحقیق ...
نکاتی در مورد آموزش بورس
نکاتی در مورد آموزش بورس. از با اهمیت ترین مکانیسم ها جهت جذب سرمایه های اندک اشخاص و مدیریت مطلوب منابع مالی در ...
هوش مصنوعی؛ آینده صنعت چاپ مقالات علمی
آیا هوش مصنوعی در صنعت چاپ  مقالات علمی جایگاهی دارد؟ آیا هوش مصنوعی قادر است جستجوی منابع علمی را آسان تر کند ی ...
چطور از Google Scholar استفاده کنیم؟
چطور از Google Scholar استفاده کنیم؟ پلتفرم Google Scholar، موتور جستجویی است که ادبیات تحقیق و منابع آکادمیک را ...
نحوه ارزیابی مجلات علمی
نحوه ارزیابی مجلات علمی.این نوشتار به دیگر عواملی که می بایست برای ارزیابی مجلات علمی لحاظ نمایید، پرداخته است.  ...
نکاتی برای نگارش بهتر متون علمی
نکاتی برای نگارش بهتر متون علمی. بنا به نظر بسیاری از دانشجویان، نگارش متون علمی را امری دشوار می باشد. با این ح ...
چطور تعداد استناد به مقالات پژوهشی را افزایش دهیم؟
چطور تعداد استناد به مقالات پژوهشی را افزایش دهیم؟ ...
نحوه نوشتن افلیشن در مقاله
نحوه نوشتن افلیشن در مقاله.  در این نوشتار ابتدا قصد داریم بدانیم افیلیشن چیست و سپس روش صحیح ن ...
آموزش ترجمه تخصصی متون آکادمیک
ترجمه تخصصی متون آکادمیک. یکی از مهم‌ترین عناصر تاثیرگذار در انتشار متون آکادمیک، کیفیت ترجمه م ...
© 2021